31 Mart Yerel Seçimleri Hakkında
31 Mart Yerel Seçimleri Hakkında

31 Mart Yerel Seçimleri Hakkında

Evet, uzunca bir süredir gündemi meşgul eden 31 Mart yerel seçimleri iyisiyle kötüsüyle sona erdi. Öncelikle vatanımıza milletimize hayırlı olması dileğiyle.

Sanırım söylemeden geçemeyeceğim, bu bir belediye seçimi. Ancak yapılan tanıtım dönemlerinde ortaya çıkan manzara, verilen demeçler durumun çok daha farklı olduğunu gösterdi. Çünkü özellikle iktidar kesimi bu olaya “BEKA SORUNU” olarak bakıyordu. Yapılan reklamlar, yatırımlar, Erdoğan’ın, Soylu’nun açıklamaları hep bu yöndeydi. Peki arka planda neler oldu? Seçim neler aldı neler verdi?

31 Mart Seçim Sonuçları

31 Mart Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimleri çok önemli sonuçları da beraberinde getirdi. Büyükşehirlerin önemli bölümlerini CHP almayı başardı. Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Antalya gibi şehirler CHP adayları tarafından kazanıldı. Öyle ki kaybedilen şehirlerde de çok küçük farklılıklar ortaya çıktı. En büyük çekişme ise Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu‘nun aday olduğu İstanbul’da yaşandı. Gece geç saatlere kadar oy sayımı, veri girişi çekişme sürse de 1 Nisan sabahı erken saatlerde YSK başkanı tarafından İmamoğlu’nun 25 bin oy ile kazandığı görüldüğü. Buna rağmen AKP il başkanı biz kazandık demekten de geri durmadı.

Ancak burada dikkat çekilmesi gereken şu; bir süre önce çantada keklik görülen yerler HALKIN İRADESİ ile el değiştirdi. Halk tabiri caizse cezayı kesti. AKP lideri ve İç İşleri Bakanı! tarafından il il ilçe ilçe yapılan mitinglerde birçok yerde faydasız kaldı.

Seçim Yorumu

TÜRK BAYRAĞI

Çok pis bir seçimi geride bıraktık. Seçim önce adaylar olmasa da özellikle iktidar tarafında tehditler, iftiralar havada uçuştu. Bunlar terörist, seçimi kazanırlarsa teröristler valiliğe yürürler. Bunların birçok adayı terör örgütünden haraç alıyor gibi iftiralar seçim çalışmalarının temelini oluşturdu. Özellikle iktidar kanadı ne bir proje sundu, ne bir çalışma gösterdi. Sadece ve sadece lider ve iç işleri bakanı bunlar terörist gibi ithamlarda bulundu. Yani yine ülkeyi kutuplaştırmaktan geri durmadı.

Peki sorarım size: “Bay Soylu meydanlarda hepsinin ismi var, bunlar terörist, bunlar terör örgütünden destek alıyor. Seçimi kazanırlarsa soruşturma açarız.” dedi. Sen bunu iç işleri bakanına iletemez miydin soruşturmayı hemen açması için? Pardon ya, iç işleri bakanı sendin demi?

Diğer taraftan iktidar lideri ve başkan da yine kutuplaştırma politikasını sürdürdü. Önce bize oy vermeyenler, bunları destekleyenler VATAN HAİNİDİR! ithamını yapıştırdı. Sonraları bu itham BUNLAR TERÖRİST! olarak yer değiştirdi. Yani tek projeleri karalamaydı! Tıpkı 17 yıldır olduğu gibi.

Türkiye’yi Ne Bekliyor?

Şimdi 2023 yılına kadar bir seçim programı gözükmüyor. Son birkaç yılda birçok seçim atlattık. Bu yoğun seçim programının ardından bir sonraki seçimler 2023 yılına denk geldi! İnsan düşünmeden edemiyor, BU PLANLI BİR PROGRAM MIYDI demeden!

Seçim bitti ve artık sadece HUZUR İSTİYORUZ. Kavga gürültüyü geri bırakıp sadece BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ huzura ve güçlü bir yapıya kavuşturmalarını istiyoruz. Tabi bu olur mu elbette zor. Damatlarla, vasıfsız elemanlarla, sadece maaş için orada duranlarla bu iş gerçekten zor. Ancak..

En azından bu zorlu sürecin ardından bazı şeyler anlaşılmıştır diye umut ediyorum. Milleti kutuplaştırmayan, ayrıştırmayan bir üslupla sadece HALKA HİZMET eden bir siyaset istiyoruz. Yine kardeşçe yaşamak istiyoruz. ÇOK MU ŞEY İSTİYORUZ!

Takım tutar gibi parti tutmaktan vazgeçtiğinizde; Ülkemiz daha da gelişecek, refah seviyemiz daha da artacak, eğitimimiz daha iyi olacak, sosyal imkanlar daha iyi olacak, gerçekten çalışmak için aday olanlar seçilecek, zimmete para geçirmeler ortadan kalkacaktır.

Back to Top