Powerpoint Bakanı Şehzade Damat Berat Paşa
Powerpoint Bakanı Şehzade Damat Berat Paşa

Powerpoint Bakanı Şehzade Damat Berat Paşa

Evet, sunumların bakanı Şehzade Damat Berat Paşa, Çarşamba günü yine sunumunu gerçekleştirdi ve sanırım yine kimse tek kelimesini anlamadı anlattıklarının.

10 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirdiği sunumda birkaç cümlesi çok önemliydi. “Emekli olunca kimse geçim sıkıntısı çekmeyecek. Çünkü kimse emekli olamayacak🙄 Sosyal güvenlik reformu:Bireysel emeklilik fonu ve kıdem tazminatı fonu yeniden yapılandırılıyor.

Evet evet doğru duydunuz. Bence bu olur, çünkü adam veya kadın emekli olduğunu göremeyecek. Geçim sıkıntısına da gerek kalmayacak. O bakımdan rahatız. (Adamların rahatlığı arşa ulaştı. Diledikleri gibi at koşturuyorlar.)

Sunumların Kralı

Evet, sunumları hazırlamanın en basit ve etkili yoludur Powerpoint. Ancak sen bu ülkenin bakanısın! Bu kadar acemice bir sunum yapamazsın. En kötü parasını pardon bizim paralarımızı verir, bir art director tutar, kral bir sunum yaptırırsın. Ama nerde… Milletle dalga geçmekten fırsat yok bunlar.

Bakın Burası Çok Önemli

Bakın burası çok önemli. Ekonomimiz 5 yıl içerisinde toparlanacak!! Paketlerimiz işe yarayacak. (Tabi 5 yıl içerisinde yok olmazsa)

Bakın Burası Çokemelli!

Bakın burası çok önemli, an itibariyle benzinin litresi 7.10 TL oldu 7.10 TL. Bir de iyi tarafından bakın. Kurban olduğum devleti vatandaşını bisiklet kullanmaya teşvik ediyor. (Şahsen ben kullanıyorum. Tavsiye ederim.)

Bakın burası çok önemli, sayın bakan bakamayan diyor ki “Acı bir reçete varsa bunu hep beraber üstleneceğiz.”. Bu da demek oluyor ki ya bundan sonra hep birlikte saraylarda yaşayacağız, ya da bakan ve ailesi komple gecekonmuşlara göçecekler. Hakkımızda hayırlısı olsun. 🙂

Back to Top