Tinder, Türkiye’de Neden Amacı Dışında Kullanılıyor?

Tinder, Türkiye’de Neden Amacı Dışında Kullanılıyor?

Evet, günümüzün çöp çatanları elbette arkadaşlık uygulamaları. Öyle ki bir anda hayatımızın her anında yer alan bu uygulamalar zaman zaman kullanım alanının dışına çıkabiliyor.

Dünyada en popüler arkadaşlık uygulamalarının başında şüphesiz Tinder geliyor. Tinder, birbirini beğenen kişilerin eşleşmesi ve bunların konuşmasını esas alıyor. Ancak burada bir sorun var. Türkiye’de bu uygulama genel kullanım amacının dışında kullanılıyor. Tahmin edersiniz ki asıl kullanım amacı seks yani kız düşürmek oluyor.

Tinder’ın Kullanım Amacı Nedir?

Tinder, belirli özelliklere sahip bulunduğu konumda yer alan kişileri karşılıklı beğeni yoluyla eşleştiren ve birbirini tanımayan iki kişinin konuşmasını sağlayan bir uygulama. Bu sayede yeni arkadaşlıklar, yeni aşklar ortaya çıkabiliyor. Tabi amacı dahilinde kullanılırsa!

Tinder’ın Türkiye’de Kullanım Amacı

Türkiye’de bir çok konuda olduğu gibi bu uygulama da amacı dışına çıktı ve kullanım amacı elbette istisnalar dışında karı kız düşürmek oldu. Uygulama neredeyse yüzde 60’ından fazlası fake hesaplardan oluşmaya başladı. Ya da esc**tların müşteri bulma mekanı oldu.

Türkiye’de Tinder’ın kullanım amaçlarından biri de meşhur olmak isteyen kişilerin profil oluşturarak buraya İnstagram bilgilerini girmesi ve takipçi kasmak istemesi.

Hal böyle olunca da amacı dahilinde kullanmak isteyen kişilerin de başı fena halde yanmış oluyor.

Peki Ne Yapılabilir?

Açıkçası söz konusu Türkiye olunca ne yapılabilir emin değilim. Ancak uygulama kendi içerisinde farklı güvenlik aşamaları koyarsa fake hesapların önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Bunun dışında pekte yapılabilecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Back to Top